Martin Buber Ben ve Sen .pdf


Martin Buber Ben ve Sen .pdf
Martin Buber Ben ve Sen .pdf


Ücretsiz e-kitap indirme sitemiz ile kitapların 24 saatlik ücretsiz deneme sürümünü indirebilirsiniz. Kitapları beğendikten sonra en yakın kirtasiyeden satın alabilirsiniz ya da online kitap mağazalarından satın alabilirsiniz. Okumak yeni dünyaları keşfetmektir, e-kitapdrive da bu yolda bir araçtır. Bilgi dolu havuzlarda boğulmak umuduyla....


{tocify} $title={İçindekiler}


İlk Birkaç Sayfa


Image To Text [OCR]:
İÇİNDEKİLER
MÜTERCİMİN TEŞEKKÜRÜ TEŞEKKÜR BEN ve SEN: MUKADDİME WALTER KAUFMANN
......... (11-44) .................. 12
ANAHTAR
........
........43
MUKADDİME Martin Buber'in Terk Ettiği Bir Plán .............. BEN ve SEN (AND THOU) MARTIN BUBER BİRİNCİ BÖLÜM ................ İKİNCİ BÖLÜM ÜÇÜNCÜ BÖLÜM SON SÖZ ............... LÜGATÇE .......... DİZİN
.......... 145-135) ..............47
................. ...................
......
..................
..................

MÜTERCİMİN TEŞEKKÜRÜ
Du kitabı okumaya başladığım zaman, benim dünyama yabancı Dolmadığını gördüm. Ancak, söz konusu olan bu metnin tercüme edilmesiydi. Bir eseri okumak ile onu başka bir dile çevirmenin aynı şey olamayacağı aşikârdır. Nitekim, tercüme işi ileriledikçe nasıl bir eserle karşi karşıya olduğumu daha iyi anladım.
Martin Buber'in bir düzyazı ustası olduğunu, Almanca kelimelerle nasıl oynadığını, kitabın üslûp ve dil özelliklerini; eseri Almancadan çeviren Walter Kaufmann, kırk sayfalık mukaddimesinde uzun uzun anlatmaktadır. Ben de bu hususlara, bir eseri anadilinden başka bir dilden çevirmenin güçlüğünü ilâve etmek isterim.
Bu sebeple, birbirine çok yakın, hattâ eşanlamlı olabilecek bazı kavram ve kelimelerle ilgili küçük bir “Lügatce" vermenin faydalı olacağını düşündüm.
Bu eserin Türkçeye kazandırılması konusunda, manevi yardım ve teşviklerini göndüğüm Sayın Prof. Dr. Kenan Gürsoy* Beyefendiye şükranlarımı sunarım.
Tercüme bittikten sonra, felsefî bir eser olması sebebiyle, konunun uzmanı tarafından gözden geçirilmesi şarttı. Bu hususta, kıymetli vaktini tahsis ederek ilk müsveddeyi büyük bir itina ve sabırla okuyarak bana çok yardımcı olan Sayın Prof. Dr. Recep Kihç** Beyefendiye şükranlarımı burada hassaten ifade etmek isterim. Elinizdeki tercüme kendisine çok şey borcludur.
İkinci müsveddeyi okuyarak, özellikle varoluş felsefesi açısından çok önemli düzeltme ve uyarılarda bulunan Fulya Avcı Bayraktar*** Hanımefendiye de teşekkürü bir borç bilirim.
inci Palsay
Mayıs 2002 • Galatasaray Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı. ** Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü, Din
Felsefesi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi. *** Gazi Üniversitesi Gazi Eğitiin Fakültesi, Felsefe Grubu Anabilim Dalı Araştırına
Görevlisi.Hakkımızda

Sitemizin kuruluş amacı okuma oranını ve kitap satış oranını artırmaktır. Kitapların belli bir kısmını içeren PDF örnekleriyle birlite satın almaya teşvik etmek için kitabın uygun fiyatlı satın alma linkinde paylaşılmaktadır.  
Eğer bu kitap telif haklarına tabii ise "iletişim" bölümünden ulaşarak kaldırılmasını sağlayabilirsiniz ya da kitabının yayınlanmasını istiyorsan yine iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Yazar


Bu kitabın yazarı burada bahsedilmektedir,


Bu kitabın yazarı, 


Martin Buber Ben ve Sen .pdf

Ucuz Satın Al


Sizin için sunulan özel indirimli fiyatı kontrol ederek tasarruflu bir şekilde bu kitabı satın alabilirsiniz.


PDF İndir


E-kitap İndir ve Oku 


Anahtar Kelimeler

Google da öne çıkmak için kullanılan kelime listesi:

 E-kitap İndir - PDF kitap indir - Free book list - Uygun fiyatlı Kitap Listesi - kitap indir in - PDF kitap arşiv - Yandex Disk kitap indir - Google Drive Kitap indir - Turbobit Premium kitap indir- ucuz kitap al - tarih kitapları indir 

Yorum Gönder (0)
Daha yeni Daha eski