DOGAN CÜCELOĞLU - Var Mısın PDF -KENDİNİ KEŞFETMEYE ZORLUKLARLA BAŞA ÇIKMAYA


DOGAN CÜCELOĞLU
KENDİNİ KEŞFETMEYE ZORLUKLARLA BAŞA ÇIKMAYA
DOGAN CÜCELOĞLU
KENDİNİ KEŞFETMEYE ZORLUKLARLA BAŞA ÇIKMAYA


Ücretsiz e-kitap indirme sitemiz ile kitapların 24 saatlik ücretsiz deneme sürümünü indirebilirsiniz. Kitapları beğendikten sonra en yakın kirtasiyeden satın alabilirsiniz ya da online kitap mağazalarından satın alabilirsiniz. Okumak yeni dünyaları keşfetmektir, e-kitapdrive da bu yolda bir araçtır. Bilgi dolu havuzlarda boğulmak umuduyla....


{tocify} $title={İçindekiler}


İlk Birkaç SayfaDOĞAN CÜCELOĞLU
On bir çocuklu bir ailenin, on birinci çocuğu olarak Silifke'de dünyaya geldi. On yaşındayken annesini kaybeden Cüceloğlu, ortaokulu Silifke'de bitirdikten sonra, subay ağabeylerinin desteğiyle, önce Ankara Atatürk Lisesi'nde ve ardından Kırklareli Lisesi'nde lise öğrenimini tamamladı. Ankara Atatürk Lisesi'ndeki edebiyat öğretmeni Cahit Okurer'in teşvikiyle mühendislikten vazgeçip bilime yöneldi ve psikoloji okumaya karar verdi. Istanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun olduktan sonra ABD'de, Illinois Universitesi'nde Bilişsel Psikoloji (algılama, düşünme, iletişim) alanında doktorasını yaptı. Türkiye'ye döndükten sonra İstanbul, Hacettepe ve Boğaziçi üniversitelerinde öğretim üyeliği görevlerinde bulunan Cüceloğlu, Fulbright Bursu'yla Berkeley'deki Kaliforniya Universitesi'nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak bir yıl boyunca çalışmalarda bulundu. Daha sonra 1980-1996 arasında Kaliforniya Eyalet Üniversitesi, Fullerton'da görev yapan Cüceloğlu'nun Türkçe ve İngilizce dillerinde kırkı aşkın bilimsel makalesi yayımlanmıştır. 1996 yılından bu yana Türkiye'de üniversite öğrencilerine, öğretmenlere, anne babalara ve yöneticilere yönelik çok sayıda seminer, konferans ve atölye çalışmaları yapmıştır. Otuz yıla yakın bir süredir kitaplarını Türkçe olarak yayımlamaya özen gösteren Cüceloğlu, Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını bilimsel psikoloji kavramları içinde inceleyen kitaplar yazmaya devam etmektedir.
DENİZ BAYRAMOĞLU
1975'in Aralık ayında karlı bir kış sabahı Malatya'nın Pütürge ilçesinde dünyaya geldi. Üç yaşında baba memleketi olan Rize'ye taşındı. Çocukluğu ve ilk gençliği Rize'nin Pazar ilçesinde geçti. Rize Anadolu Lisesi'nin ardından 1993'te üniversite tahsili için Istanbul'a yerleşti. Önce Çevre Mühendisliği'ni bitirdi, ardından farklı üniversitelerde Tarih ve Sosyoloji okudu. Ama her ikisini de tamamlamadan bıraktı. Bayramoğlu çalışma hayatı boyunca garson, komi, resepsiyon görevlisi, bar müzisyeni, kitap pazarlama elemanı, otel fotoğrafçısı gibi farklı alanlarda ve sektörlerde çalıştı. 1996 yılında gazeteciliğe, 2000'de televizyon gazeteciliğine adım attı. Gazetecilik hayatı boyunca yurt içi ve yurt dışında onlarca röportaj haber ve dizi habere imza attı. Dünyanın ve Türkiye'nin önde gelen devlet adamları, bürokratları, sanatçıları, yazarları, düşünürleri ile söyleşiler gerçekleştirdi. Televizyonda bilim, kültür, tarih ve sanat programları hazırlayıp sundu. Meslek hayatı boyunca farklı kurum ve kuruluşlardan onlarca ödül aldı. Prof. Uğur Batı ile Uzgün insandan Özgür Insana isimli bir deneme kitabı yayımlandı. Bayramoğlu, 2020 Mayıs ayından bu yana Kanal D ana haber bültenini sunuyor. Evli ve bir kız çocuk babası olan Deniz Bayramoğlu, karısı Ece Uner, kızı Güneş Bayramoğlu ve kedisi Daksi ile halen İstanbul'da yaşıyor.


Hakkımızda

Sitemizin kuruluş amacı okuma oranını ve kitap satış oranını artırmaktır. Kitapların belli bir kısmını içeren PDF örnekleriyle birlite satın almaya teşvik etmek için kitabın uygun fiyatlı satın alma linkinde paylaşılmaktadır.  
Eğer bu kitap telif haklarına tabii ise "iletişim" bölümünden ulaşarak kaldırılmasını sağlayabilirsiniz ya da kitabının yayınlanmasını istiyorsan yine iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Yazar


Bu kitabın yazarı burada bahsedilmektedir,


Bu kitabın yazarı, 

Doğan Cüceloğlu

Ucuz Satın Al


Sizin için sunulan özel indirimli fiyatı kontrol ederek tasarruflu bir şekilde bu kitabı satın alabilirsiniz.


PDF İndir


E-kitap İndir ve Oku 


Anahtar Kelimeler

Google da öne çıkmak için kullanılan kelime listesi:

 E-kitap İndir - PDF kitap indir - Free book list - Uygun fiyatlı Kitap Listesi - kitap indir in - PDF kitap arşiv - Yandex Disk kitap indir - Google Drive Kitap indir - Turbobit Premium kitap indir- ucuz kitap al - tarih kitapları indir 

Yorum Gönder (0)
Daha yeni Daha eski